česky slovensky

Biostimul BS 303

nejprodávanější biolampa s maxi-
málním účinkem a příjemnou cenou

Biostimul BS 103

kvalitní a cenově dostupná biolampa
pro každého

Potřebujete poradit?

Zašlete nám Váš dotaz, poradíme Vám
Opište znaky do pole níže

Barevná terapie pomocí biolampy Biostimul

Význam barev v našem životě je větší, než si mnohdy uvědomujeme. Mají různé schopnosti, jak nás povzbudit nebo naopak utlimit. Každá barva má jinou vlnovou délku a jiným způsobem ovlivňuje lidský organismus. Barvy můžeme přijímat různými způsoby. Jedním z nejúčinnějších způsobů je však nasvěcovat tělo pomocí barevného světla.

Barevná terapie pomocí biolampy Biostimul kombinuje dvě důležité složky - léčebné polarizované světlo a léčebný účinek barev. Dále v texu uvádíme význam a aplikaci tří barev, které využívá barevná terapie Biostimulu.

Červená barva

Je barvou života, žhavého slunce, ohně, lásky, radosti, vůle, ale také vzteku a hněvu. Záření této barvy má tu největší schopnost průniku. Způsobuje zrychlení proudění krve a jiných tělních tekutin, proto se používá při všech poruchách prokrvení. Červená je barva srdce, povzbuzuje smysly a zvyšuje potenci.

Aplikace červené barvy v barevné terapii

Červená barva dodává energii. Podporuje vytváření červených krevních tělísek, povzbuzuje srdeční činnost, dýchání a vylučování, rozšiřuje cévy a podporuje prokrvení. Červené světlo obsahuje tzv. "růstové paprsky" a proto se používá k léčbě poranění (pokud ovšem rána hnisá, používá se k desinfekci modré světlo).

Energie této barvy je účinná při zánětech, onemocnění kůže, omrzlinách, nízkém krevním tlaku, chronickém kašli, astmatu, onemocnění hrtanu, ale také při zánětech močového měchýře a poruchách zažívání, impotenci a frigiditě.

Červené světlo nepoužívejte, pokud trpíte horečkami, otoky nebo při nervových poruchách.

Zelená barva

Zelená barva se v přírodě vyskytuje nejvíe, je považována za neutrální faktor. Záření zelené barvy symbolizuje rovnováhu a harmonii a je důležité pro nervový systém a celkový dobrý zdravotní stav, neboť posiluje nervy, uklidňuje a dodává novou energii. Podporuje vnitřní klid a uvolnění, její účinek je relaxační a uklidňující. Je známo, že listová zeleň může člověku až do stáří osvěžovat pleť a dodávat mladistvou sílu tím, že brání ukládání degenerativních látek. Listová zeleň, stejně jako zelené světlo je pokládáno za účinný omlazující prostředek.

Aplikace zelené barvy v barevné terapii

Zelená barva se dobře osvědčila při nervových potížích, pakostnici, bronchitickém kataru a černém kašli. Mimoto působí pozitivně na tvorbu kostí, posiluje kůži a účinkuje proti seboree a akné. Zelená zmírňuje srdeční bolesti, působí kompenzačně při vysokém krevním tlaku, projevech vyčerpání a malánosti. Užívá se také při vředech, cystách a očních onemocněních. Zelené světlo může ovlivnit také poruchy spánku.

Modrá barva

Modrá barva je barvou klidu a míru. Záření této barvy má uklidňující účinek - jedná se o studenou barvu. Snižuje tepovou frekvenci, pomáhá přetíženým krevním cévám, aby se normalizovaly, působí antiinfekčně, tiší bolest a chladí. Modré světlo má chemicky působící paprsky, které se dají označit jako "brzdící". Modrá barva přináší uklidnění, posiluje životní sílu, tiší neklid a pocity strachu.

Aplikace modré barvy v barevné terapii

Všechny horečnaté stavy vyžadují modré světlo. Modrá působí pozitivně při hnisavých procesech, bolestech a překrvení, při krvácení a nespavosti. Modrá barva působí na varlata a vaječníky také se dá využít při bolestech u žen v přechodu. Modrým světlem se ošetřují také nadměrná funkce štítné žlázy, bolesti krku, horečka, zvýšení krevní tlak, hyperaktivita, záněty, popáleniny, kožní infekce, ekzémy, puchýře, žaludeční vředy, gastritida, kolika, bolesti zad, hemeroidy, oční infekce a zánět čelisti.

Terapii modrým světlem neprovádějte, pokud máte svalové křeče, trpíte špatným prokrvováním nebo jste ochrnutí.

Tři biolampy (červenou, modrou a zelenou) si u nás můžete objednat jako Biostimul BS 103 Color Therapy Pack nebo Biostimul BS 303 Color Therapy Pack (obsahují vestavěné akumulátory a mají 20x vyšší terapeutický efekt při kontinuálním režimu).